Kategorie
- Akce
- Svářecí technika
- Ochranné nehořlavé deky a zástěny
- Svářečky
- Svařovací hořáky a příslušenství
- Autogen
- Svařovací kukly
- Příslušenství ke svářečkám
- Spreje, pasty, popisovače, chemie
- Plazmové řezačky a příslušenství
- Elektrocentrály
- Průmyslová filtrace a odsávání
- Přídavné materiály
- Ochranné oděvy a pomůcky
- Brusivo
- Půjčovna
- Bazar a výprodej
- Kompresory a úprava stlačeného vzduchu
Kategorie produktů
MMA svářování obalenou elektrodou
Název vychází z anglického Manual Metal Arc.
Díky možnostem svařování ve všech polohách, flexibilitě, snadné dostupnosti svařovacích zdrojů i přídavného materiálu je tato nejstarší metoda obloukového svařování stále populární a hojně používaná. Přídavným materiálem jsou kovové elektrody s různými typy obalu (bazické, rutilové, celulózové apod.).
Stejně jako u všech metod obloukového svařování je cílem roztavení základního a přídavného materiálu hořením elektrického oblouku. Oblouk probíhá mezi základním materiálem a tavící se obalenou elektrodou. Hořením oblouku se elektroda postupně odtavuje, kov se přidává do svarové lázně, čímž dochází k vytvoření požadovaného svarového spoje. Z obalu elektrody se během svařovacího procesu tvoří struska, která vyplave na povrch svarové lázně a na něm také ztuhne. Struska slouží k ochraně při chladnutí svarového kovu. Strusku po vychladnutí zcela odstraňte, především pokud chcete aplikovat další vrstva svarových housenek. Při nekvalitním odstranění strusky by mohlo dojít k jejímu zalití následujícími vrstvami svarového kovu, čímž se vytvoří nepřípustné vady ve svarovém kovu.
Zdrojem může být jak napětí střídavé (AC) = např. trafo tak i napětí stejnosměrné (DC) = např. invertor.
Dle typu obalu (bazický, rutilový) lze elektrodu připojit buď ke kladnému plus pólu zdroje napětí (elektrody s bazickým obalem),nebo k zápornému mínus pólu zdroje napětí (elektrody s rutilovým obalem).
Napsat komentář